Drobečková navigace: Úvodní stranaAktivityMultikulturní vzdělávání > Otevřená škola

Otevřená škola

O projektu

V poslední době narostl počet cizinců, kteří žijí dlouhodobě v České republice. S nimi zde mnohdy žijí i jejich děti, navštěvují české školy, setkávají se s českými dětmi. Jsou na ně české školy připraveny? Umíme pracovat ve třídách s menšinami? Umíme seznamovat děti se specifickými zvláštnostmi nejrůznějších kultur? A máme dost odborníků–pedagogů, kteří jsou toho schopni?

Aktuality

V rámci projektu Otevřená škola: Interkulturní vzdělávání pro sociální spravedlnost vznikla řada aktivit. Zajímá Vás jaké?

Interkulturní dílny pro žáky základních škol

Interkulturní dílny jsou zábavné interaktivní semináře pro děti, na kterých se seznámí s kulturou, historií a životem obyvatel jiných zemí, příslušníků národnostních, náboženských a dalších menšin žijících v ČR.

Multikulturní výchova

Česká společnost získává v posledním desetiletí pluralitní charakter. Počet cizinců a jejich dětí žijících na území ČR, zvláště ve větších městech, narůstá. Stále více se tak setkávají v každodenním životě lidé z nejrůznějších kultur. V migračním pohybu – ať již dobrovolném nebo pod tlakem okolností – je stále více lidí. Tento pohyb je oboustranný – jak cizinců směrem do České republiky, tak obyvatel ČR do zahraničí.

Výukové materiály a legislativní úpravy

V sekci naleznete metodické materiály, které vznikly v průběhu projektu a legislativní dokumenty vztahující se k problematice multikulturního vzdělávání. Také zde naleznete odkazy na publikace z fondu knihovny MKC Praha. I vy můžete doplňovat tuto sekci o nové didaktické materiály a zajímavé odkazy. Kontaktujte nás...

Hlavní navigace:

[multikulti] zpravodaj

aktuální informace do vaší emailové schránky

Začít odebírat