Drobečková navigace: Úvodní stranaCo je multikulturní? > Monitoring tisku

Monitoring tisku

Přinášíme Vám aktuální články z denního tisku o soužití národnostních a etnických menšin, o cizincích, uprchlících a multikulturních tématech v České republice, Evropě a ve světě. Kompletní databáze monitoringu tisku od roku 2000 je přístupná na CD-ROM v knihovně MKC Praha. Monitoring tisku připravujeme ve spolupráci s Newton IT .

předchozí  1234567 

Mogheriniová jednala v Praze především o migrantech 

Vyváženou a konstruktivní pozici české vlády při jednání v Evropské unii ocenila během návštěvy v Praze šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová. S ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem hovořili především o migrační krizi a shodli se na tom, že pro evropskou zahraniční politiku je důležitá v první řadě jednota.
Zdroj: 11. 1. 2016, ceskatelevize.cz Autor:

Angela Merkelová je Osobností roku 2015. Je kancléřkou svobodného světa, píše Time 

Osobností roku 2015 je podle časopisu Time německá kancléřka Angela Merkelová. Letos prohlásila, že Německo otevře náruč lidem, kteří prchají před válkou a pronásledováním. Uprchlická krize je hlavní událostí roku a Merkelová hlavní postavou, zhodnotil krizi Time.
Zdroj: 10. 12. 2015, aktualne Autor:

Policie se vůči vyhošťovanému cizinci z Bělé-Jezové dopustila zakázaného ponižujícího zacházení 

I. senát Ústavního soudu (soudkyně zpravodajka Kateřina Šimáčková) shledal, že policie při výkonu správního vyhoštění cizince v červnu 2014 porušila základní právo stěžovatele nebýt podroben ponižujícímu zacházení podle čl. 7 odst. 2 Listiny základních práv a svobod a čl. 3 Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod. Orgány činné v trestním řízení nadto neprovedly po trestním oznámení stěžovatele na jednání policie účinné vyšetřování, čímž došlo rovněž k porušení práva stěžovatele na účinné vyšetření namítaného ponižujícího zacházení.
Zdroj: 10. 11. 2015, http://www.usoud.cz/ Autor: Miroslava Sedláčková, tisková mluvčí Ústavního soudu

Dienstbier vykope příkop mezi chudými Romy a Neromy 


Zdroj: 11. 8. 2015, echo24.cz Autor: Petr Holub

Na Sicílii dorazily lodě s téměř 6000 uprchlíky, nervozita roste 

Pozzallo (Itálie) - Do přístavu Pozzallo na jihu Sicílie dnes dorazilo 5800 uprchlíků, kteří byli zachráněni za poslední dva dny ve Středozemním moři. Všichni musí podstoupit lékařskou prohlídku.
Zdroj: 4. 5. 2015, zahranicni.eurozpravy.cz Autor: EuroZprávy.cz

Projevů antisemitismu v Česku už čtvrtým rokem přibývá 

Antisemitismus je v Česku mírně na vzestupu. Vyplývá to ze zprávy o projevech antisemitismu v roce 2014, kterou zveřejnila pražská židovská obec. Přesto je Česko stále hodnoceno jako země, kde není antisemitismus významně přítomný.
Zdroj: 4. 5. 2015, idnes.cz Autor: Čeněk Třeček

Radek Palata: Migraci řeší jen prevence jejích příčin 

Evropská unie v uplynulém týdnu na mimořádných summitech ministrů zahraničí a hlav států identifikovala další z problémů, při jehož řešení se spojují síly členských zemí. Jde o záplavu válečných uprchlíků, ale také čistě ekonomických migrantů, která míří k evropským břehům Středozemního moře z Blízkého východu a severní Afriky.
Zdroj: 30. 4. 2015, euro.e15.cz Autor: Radek Palata

Vědět pravdu o propuštění Češek? To není žádoucí 

Chtít po někom, aby prozradil detaily o vyjednávání s únosci Antonie Chrástecké a Hany Humpálové, které se po dvou letech v zajetí dostaly zpátky domů, je nejen nešťastné, ale i nebezpečné, varuje novinářka Tereza Engelová.
Zdroj: 30. 3. 2015, aktualne.cz Autor: Tereza Engelová

Moderní otroci z KLDR dřou pro Kima i v cizině. Z miliard mají pakatel 

Mnozí Severokorejci touží po útěku z vlasti, ale narážejí na striktní režim Kim Čong-una. I on však rád dělá výjimky. Jsou ale podmíněny otrockou prací v zahraničí, ze které do státní kasy KLDR plynou miliardy dolarů. Když se zubožení Severokorejci po letech vrací, vláda jim z tvrdě vydělaných peněz nedá téměř nic.
Zdroj: 29. 3. 2015, idnes.cz Autor: Oldřich Mánert

Pětina výplaty. Tolik posílají cizinci z Česka domů rodinám 

Cizinci pracující v Česku posílají pravidelně svým rodinám do zahraničí pětinu výdělků. Předloni to bylo přes 20 miliard korun, z toho téměř třetina šla na Slovensko a šestina na Ukrajinu.
Zdroj: 22. 3. 2015, aktualne.cz Autor: ČTK

předchozí  1234567