Drobečková navigace: Úvodní stranaAktivity > Informační služby

Informační služby

Hledáte informace? Kontakty? Partnery? Multikulturní centrum Praha kvalitně, uceleně a bez předsudků informuje o kulturní, jazykové, etnické či náboženské rozmanitosti naší společnosti a o soužití různých kultur v České republice i ve světě.

Zájemcům zprostředkujeme kontakt na české i zahraniční nevládní organizace, organizace menšin, lektory, a odborníky, kteří se zabývají multikulturními tématy.

Můžete se informovat osobně v otevíracích hodinách knihovny (po 10-15, čt 12-19), telefonovat (296 325 345) nebo svůj dotaz napsat na e-mail infocentrum@mkc.cz.

Knihovna

Knihovna MKC Praha  nabízí informace o multikulturním soužití v České republice a jiných částech světa. Je určena laické i odborné veřejnosti.

Monitoring tisku

Přinášíme Vám aktuální články z denního tisku o soužití národnostních a etnických menšin, o cizincích, uprchlících a multikulturních tématech v České republice, Evropě a ve světě. Kompletní databáze monitoringu tisku od roku 2000 je přístupná na CD-ROMu v knihovně MKC Praha. Monitoring tisku připravujeme ve spolupráci s Newton IT.

[multikulti] zpravodaj Multikulturního centra Praha

[multikulti] zpravodaj je určen pro všechny, kdo mají zájem získávat a sdílet informace o multikulturním dění a chtějí být pravidelně informováni o multikulturních akcích a aktivitách u nás i ve světě. [multikulti] zpravodaj přináší aktuality k tématům, jako je postavení a práva menšin, multikulturní vzdělávání, politické souvislosti multikulturalismu, národní identita a nacionalismus, migrace a uprchlíci, kulturní souvislosti (literatura, umění).

[multikulti] zpravodaj rozesíláme uživatelům zdarma jednou týdně.

  • [multikulti] je pro všechny, kdo mají zájem získávat a sdílet informace o multikulturním dění u nás i ve světě; v současnosti evidujeme přes 1400 odběratelů;
  • [multikulti] je moderovaný mailing list – na základě zkušenosti krátce po otevření mailing listu a z důvodu bezpečnosti a jednoduchosti užívání jsou všechny e-maily před rozesláním nejprve autorizovány správcem (Vaše schránka tedy nebude zaplněna nežádoucími e-maily odeslanými omylem nebo spam zprávami);
  • přes [multikulti] můžete distribuovat pozvánky a oznámení své organizace nebo zprostředkovávat zprávy z domova i ze zahraničí (přednášky, konference, semináře, publikace, projekty, výstavy, koncerty, grantové soutěže atd.);
  • pro odeslání své zprávy uživatelům [multikulti] používejte adresu infocentrum@mkc.cz;
  • na [multikulti] platí obecná pravidla používání mailing listu (žádná soukromá korespondence, antivirová ochrana, minimální objemy dat – žádné velké grafické soubory nebo textové attachmenty).

Akviziční servis multikulturní literatury

Akviziční servis multikulturní literatury je e-mailová služba, jejímž cílem je pravidelně informovat knihovníky a další zájemce o nově vycházejících knihách s multikulturní tematikou. Přihlášeným uživatelům zasíláme jednou měsíčně e-mail s výběrem nově vydané beletrie a naučné literatury z produkce českých nakladatelství.

Seznam doporučených titulů zahrnuje beletrii, populárně naučnou literaturu o etnických a národnostních menšinách nebo zajímavé odborné publikace týkající se multikulturality. Mailing list připravujeme ve spolupráci s internetovým knihkupectvím Kosmas  .

Zájemci o tuto službu se mohou přihlásit na e-mail knihovna@mkc.cz.

Rádi bychom Vás upozornili na možnost, jak podpořit činnost MKC Praha. Pokud se rozhodnete nakoupit některý z doporučených titulů (nebo i jakoukoli jinou knihu) v internetovém knihkupectví Kosmas.cz, použijte prosím odkaz www.kosmas.cz/mkc . Při objednání knih přes tento odkaz převede knihkupectví Kosmas.cz z celkové částky vašeho nákupu 6 % na účet MKC Praha. Vaši peněženku to samozřejmě finančně nezatíží – zaplatíte běžnou prodejní cenu.

Svým nákupem tak podpoříte činnost knihovny MKC Praha. Děkujeme!