Drobečková navigace: Úvodní stranaAktuality > Média, migranti a společnost

Média, migranti a společnost

25. 10. 2012

Multikulturní centrum Praha pořádá ve dnech 4. - 5. prosince 2012 dvoudenní mezinárodní konferenci s názvem „Média, migranti a společnost“. Program konference je rozdělený do dvou tematických okruhů, které se věnují médiím jako prostředku pro integraci migrantů a soužití v mnohonárodnostních lokalitách. Konference se koná v rámci projektů Media4Me a Media4us, které Multikulturní centrum Praha realizuje za finanční podpory Evropského integračního fondu, pro příslušníky třetích zemí, Evropského programu pro základní práva a občanství a Velvyslanectví USA v Praze. Multikulturní centrum Praha navazuje touto konferencí na sérii aktivit zaměřených na podporu integrace migrantů a rozvoj pozitivních vztahů mezi menšinami a českou společností. Konference se koná ve slavnostních prostorech Goethe-Institutu v Praze.

První den konference se zaměří na otázku zapojení migrantů v hostitelských společnostech na území České republiky, Evropy i Spojených států. Chceme diskutovat o možnostech jejich aktivního začlenění do společnosti, zejména prostřednictvím médií.

V úterý proběhne i promítání dokumentu "Lepší život" o pracovních migrantech, který připravilo Sdružení pro integraci a migraci ve spolupráci s režisérem Janem Látalem a DW Agenturou. Prostřednictvím krátkých příběhu dokument přibližuje životy migrantů v České republice a zabývá se procesy jejich integrace do české společnosti. Příběhy znázorňují těžkosti či radosti, které je na této cestě provázeji, zejména ve vztahu k hledání práce nebo provozování zaměstnání či podnikání, ale zabývají se také rolí neziskových organizací v tomto procesu. Po promítání bude možnost o filmu i nastíněné problematice pobesedovat.

Druhý den konference věnuje pozornost potřebě a podpoře sociálního soužití a mezikulturního dialogu na lokální úrovni v multikulturních městských čtvrtích. Sociální média jsou prezentována jako jeden z prostředků podpory sociální koheze a zvýšení kvality života mezi obyvateli multukulturních lokalit. Zároveň napomáhají ke zlepšení obrazu o těchto lokalitách.

Účast na konferenci potvrdili projektoví partneři z Německa, Nizozemí i Velké Británie, dále novináři z americké organizace New America Media i akademici z University of New York in Prague.

Vstup na konferenci je volný. Konference probíhá v českém a anglickém jazyce. Simultánní tlumočení je zajištěno.

S případnými dotazy se obracejte na Terezu Blahoutovou na e-mail: seminars@mkc.cz.

Přihlaste se na konferenci!

Program ke stažení (pdf)


        

Hlavní navigace:

[multikulti] zpravodaj

aktuální informace do vaší emailové schránky

Začít odebírat